Święto Niepodległości w szkole w Żydowie

2019-11-15 08:52:14(ost. akt: 2019-11-15 08:54:28)

Autor zdjęcia: Joanna Siwińska

Dla uczczenia obchodów 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie przygotowali program słowno – muzyczny, który 8 listopada został przedstawiony społeczności szkolnej.
Z powodu podniosłego charakteru uroczystości galowe stroje dekorowały kotyliony narodowe własnoręcznie wykonane przez uczniów. Równo o godzinie 11.11 odśpiewano cztery zwrotki hymnu państwowego.

Po dokonaniu w 1795 roku przez Rosję, Prusy i Austrię trzeciego rozbioru Polski, nasza ojczyzna zniknęła z mapy Europy i świata na 123 lata.

Uczniowie w krótkim programie artystycznym przypomnieli wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania niepodległości. Recytowane wiersze przeplatało wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych związanych z okresem I wojny światowej.

12 listopada uczniowie wystąpili z programem artystycznym przed pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Szczurkowie. Występ zakończyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Elżbieta Kubiszewska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5