Celnicy z Bezled znaleźli w samochodzie blisko 9 kg bursztynu

2019-11-14 10:15:16(ost. akt: 2019-11-14 10:19:09)

Autor zdjęcia: Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Pod koniec października br. funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Bezledach skierowali samochód osobowy marki Peugeot, którym podróżował obywatel Federacji Rosyjskiej, do kontroli przy pomocy urządzenia RTG. Odczyt obrazu skanera wskazywał, że za tylną kanapą może być ukryta kontrabanda.
W trakcie dalszych czynności okazało się, że oparcie kanapy przykręcone jest do blaszanej ścianki w bagażniku, tworząc przestrzeń do ukrycia towarów. Po demontażu siedzenia, funkcjonariusz dokonujący rewizji stwierdził, że w belce pod kanapą wycięto dwa prostokątne otwory zakryte kawałkami przykręconej blachy.

Po jej odkręceniu okazało się, że belka wypełniona jest kawałkami bursztynu. Łącznie w specjalnie skonstruowanej skrytce znajdowało się 8,9 kg jantaru. Były to kawałki nieobrobionego kamienia. Wstępnie jego wartość oszacowano na ok. 10 tys. zł.

Wobec Rosjanina wszczęto postępowanie karne skarbowe, a pojazd został zatrzymany na celniczym parkingu ze względu na przeróbki konstrukcyjne.

źródło: Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5