Uczniowie "żeroma" pojadą wkrótce do Turcji w ramach projektu Erasmus+

2019-11-14 09:18:21(ost. akt: 2019-11-14 09:22:06)
Czy kiedykolwiek słyszałeś o Shiny Object Syndrom (Syndromie Błyszczących Przedmiotów)?
Chodzi o to, że nowy pomysł lub rzecz przykuwa twoją wyobraźnię i uwagę w taki sposób, że przestajesz skupiać się na celu. Ciągle rozpoczynasz coś innego i rzadko to kończysz. Marnujesz czas i energię w pogoni za czymś nowym. Cierpisz na nadmiar pomysłów. Czujesz przytłoczenie z powodu zbyt dużej ilości zadań.

Syndrom błyszczących obiektów bierze się stąd, że nasz mózg reaguje na ruch, na bodźce, na to, co się błyszczy. Jak sobie z tym poradzić?

Odpowiedzi będą szukać uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach wraz z rówieśnikami z Litwy, Niemiec, Włoch i Turcji w rama projektu Erasmus+ „Webless World – SOS Shiny Object Syndrom”, finansowanego przez Unię Europejską. Pierwsze spotkanie projektowe odbędzie się w listopadzie 2019 r. w Ankarze.

Dorota Haraf

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5