Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Galinach

2019-11-13 06:00:00(ost. akt: 2019-11-13 03:57:27)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

Piątek 8 listopada dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach był pełen wrażeń. Brali udział w spotkaniu profilaktycznym a następnie w apelu z okazji Święta Niepodległości.
Z samego rana uczniowie najstarszych klas pojechali do Bezled, gdzie wzięli udział w profilaktycznym spektaklu w wykonaniu grupy „PARTyzant”. Celem tego projektu było wzbogacenie i wsparcie szkolnych programów wychowawczych i profilaktycznych w zakresie zapobiegania uzależnieniom.

Krzysztof Toczko - muzyk i przyjaciel legendarnego Ryszarda Riedla artysty zespołu Dżem zmagającego się z uzależnieniem, przestrzegał młodzież przed zgubnym wpływem nałogów.

Między słownymi dygresjami wraz z synem Mikołajem dali piękny koncert na żywo, jaki nie często nasi uczniowie mogą oglądać.

Klimat listopadowej zadumy towarzyszył także uczniom po powrocie do szkoły, gdzie klasa VIII pod kierunkiem p. Beaty Treichel i Lucyny Masłowskiej, przygotowała okolicznościowy apel z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Oprócz przypomnienia bolesnych dla Polski faktów historycznych wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział we wspólnym śpiewaniu pieśni legionowych i żołnierskich.

Krystyna A.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknijTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5