"Mechaniak" odwiedzili studenci z Koła Naukowego Robotyków Politechniki Warszawskiej

2019-11-12 07:20:09 (ost. akt: 2019-11-12 07:28:08)

Autor zdjęcia: Zbigniew Murawski

Z inicjatywy absolwenta bartoszyckiego "Mechaniaka" odbyło się spotkanie uczniów ze studentami z Koła Naukowego Robotyków Politechniki Warszawskiej.
W dniu 26 października 2019 r. gościliśmy grupę studentów III roku Politechniki Warszawskiej reprezentujących Koło Naukowe Robotyków (KNR).

Inicjatorem tego wydarzenia był nasz absolwent – Jacek Prokopczuk, który jest teraz prezesem tego koła oraz studentem Automatyki i Robotyki na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa.

Jacek wraz z trzema kolegami przygotował prezentację nt. studiów, kariery inżyniera, a najwięcej czasu poświęcił robotom. Opowiadał o tym jak zaprojektować robota, o rodzajach i zadaniach robotów oraz o sukcesach Koła Naukowego Robotyków na wielu międzynarodowych zawodach.

Oglądaliśmy świetną prezentację multimedialną, ale jeszcze fajniejsze było podziwianie możliwości robotów ( w tym łazika marsjańskiego), które nasi goście wtargali do auli.

Najaktywniejsi uczestnicy spotkania (55 uczniów z „Mechaniaka” i 15 uczniów ze szkoły podstawowej w Krekolach) otrzymali od Jacka gadżety KNR wydrukowane na drukarce trójwymiarowej.

Trochę martwiłem się o naszą młodzież – czy 1,5-godzinny show Jacka Prokopczuka to nie za wielkie obciążenie, ale nie było znudzonych – po zakończeniu prezentacji rozległy się głośne brawa, a spora część uczniów została jeszcze na dogrywkę – dodatkowe rozmowy ze studentami z KNR.

Jackowi i jego kolegom serdecznie dziękujemy za to wspaniałe i wyjątkowe spotkanie.

Zbigniew Murawski


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5