Uczniowie "Odzieżówki" najlepsi w Wojewódzkim Turnieju z okazji Narodowego Święta Niepodległości

2019-11-11 11:04:00 (ost. akt: 2019-11-11 11:08:33)
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach: Daria Wróblewska, Mateusz Stapel, Patryk Klepczyński zwyciężyli w XIV Wojewódzkim Turnieju Rekreacyjno-Sportowym z okazji Narodowego Święta Niepodległości i tym samym zdobyli główną nagrodę: Puchar Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego oraz płaskorzeźbę marszałka Józefa Piłsudskiego.
Turniej odbył się 8 listopada 2019 r. w Olsztynie. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z naszego województwa. Składał się z 3 konkurencji: strzelania z broni pneumatycznej w postawie stojącej, testu wiedzy historycznej o tematyce niepodległościowej (lata 1915-1923) oraz wieloboju sprawnościowego (koperta, bieg 10×10, sztafeta zręcznościowa).

Zwycięska drużyna zdobyła: I miejsce w teście wiedzy historycznej, II miejsce w teście sprawnościowym. Indywidualnie: III miejsce w zawodach strzeleckich zdobył Mateusz Stapel, III miejsce w konkursie historycznym zdobył Patryk Klepczyński oraz III miejsce w zawodach sportowych zdobyła Daria Wróblewska.

W turnieju uczestniczyły jeszcze dwie drużyny bartoszyckiej "Odzieżówki". Drugi zespół w składzie: Weronika Mandywel, Jakub Chadaj, Dawid Kaplewski zdobył: I miejsce w zawodach sportowych oraz IV miejsce w klasyfikacji zespołowej.
Indywidualnie: Weronika Mandywel uzyskała nagrodę najlepszej zawodniczki turnieju. Miała najwyższy wynik we wszystkich konkurencjach. Zdobyła: I miejsce w konkursie historycznym, III miejsce w zawodach strzeleckich. Jej koledzy z drużyny byli najlepsi w zawodach sportowych. Jakub Chadaj zdobył I miejsce, a Dawid Kaplewski II miejsce.

Trzecia drużyna: Weronika Stapel, Maciej Sośnicki, Dawid Sobierajski zdobyła VI miejsce w klasyfikacji zespołowej. Indywidualnie II miejsce w konkursie historycznym zdobyła Weronika Stapel.

Głównym celem turnieju było kształtowanie postaw patriotycznych oraz podnoszenie wiedzy historycznej, sprawności fizycznej i umiejętności obronnych.
Opiekunem zespołów był Jarosław Puszko. Uczniów przygotowywali nauczyciele: Jarosław Puszko (test historyczny i strzelanie) oraz Piotr Szamocki (konkurencje sportowe).

Patronat honorowy nad turniejem objął wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, który ufundował puchary dla najlepszych zespołów. Fundatorami nagród byli: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, OSiR Olsztyn, WKU Olsztyn, Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Prezydent Miasta Olsztyn.

Organizatorem turnieju był Klub Garnizonowy w Olsztynie, przy współpracy z Zarządem Wojewódzkim LOK w Olsztynie oraz Urzędem Miasta w Olsztynie.

ZSP2


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5