Bajkowy wtorek przedszkolaków w Galinach. ZDJĘCIA

2019-11-06 14:02:06(ost. akt: 2019-11-06 14:03:28)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

Wtorek 5 listopada 2019 r. był magicznym dniem w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach.
Dzieci wraz z wychowawcami obchodziły bowiem Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wydarzenie pozwoliło przypomnieć, że bajki są nieodzownym elementem dzieciństwa każdego z nas.

Dzieci przybyły do przedszkola przebrane w ulubione postaci z bajek. W baśniowej atmosferze wysłuchały historii o Czerwonym Kapturku, małej dziewczynce z utworu braci Grimm.

Po takim rozpoczęciu nastąpił moment, na który czekały wszystkie przedszkolaki – wybór królowej oraz króla balu przebierańców. Odbył się również konkurs na najlepszy i najciekawszy strój. Wszystko działo się w tle bajkowej muzyki oraz przy słodkim poczęstunku.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Pamiętajmy, że bajki i baśnie wywierają ogromny wpływ nie tylko na wyobraźnię młodego człowieka, ale również na wrażliwość emocjonalną czy kształtowanie odpowiednich postaw społecznych.

Jolanta Topczyłko
Foto – SP Galiny


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5