Poszukiwany za rozbój, zatrzymany na polsko-rosyjskiej granicy

2019-11-05 13:48:36(ost. akt: 2019-11-05 13:50:22)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Na drogowym przejściu granicznym w Bezledach funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali mieszkańca powiatu olsztyńskiego, poszukiwanego za dokonanie rozboju. Mężczyzna najbliższy rok spędzi w więzieniu.
Do odprawy granicznej na wyjazd z Polski 28-latek stawił się w miniony weekend. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach w trakcie weryfikacji dokumentów tożsamości podróżnego ustalili, że poszukuje go Sąd Rejonowy w Olsztynie.

Okazało się, że mieszkaniec powiatu olsztyńskiego ma do odbycia bezwzględną karę roku pozbawienia wolności za dokonanie rozboju. Mężczyzna najbliższe 12 miesięcy spędzi w areszcie.

W październiku zatrzymano 27 osób poszukiwanych przez polski wymiar sprawiedliwości. 24 z nich wpadły w ręce funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej za nieuregulowane kary grzywny na łączną kwotę prawie 70 tys. zł. Podróżni opłacili zaległości i ruszyli w dalszą podróż. Natomiast 3 osoby poszukiwane za przestępstwa trafiły do aresztu.

st. sierż. SG Anna Matejuk-Ficek
Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5