Śniadanie daje moc w szkole w Żydowie

2019-10-28 07:22:09(ost. akt: 2019-10-28 07:26:00)

Autor zdjęcia: Joanna Siwińska

Dzień Zdrowego Śniadania obchodzono w szkole w Żydowie. Uczniowie przygotowali sałatki, kanapki, szaszłyki warzywne i owocowe. Akcja ma przypominać, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia.
24 października 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowego Śniadania pod hasłem „Śniadanie Daje Moc”.

Tego dnia wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły ubrali się na żółto. Najbardziej „żółci” zostali nagrodzeni za pomysłowość i wysiłek. 

Żółty i pomarańczowy to kolory dominujące również w przygotowanych przez uczniów sałatkach i kanapkach.

Najpierw w klasach uczniowie  z wychowawcami przygotowywali pożywne, zdrowe śniadanie – kanapki, sałatki, szaszłyki warzywne lub owocowe, pasty. Przygotowany wspólny posiłek miał formę „szwedzkiego stołu”.

Wreszcie nadszedł czas na wspólne spożywanie przygotowanych potraw. Wszystkim bardzo podobał się wspólny posiłek. Apetyty wszystkim dopisywały. Potrawy okazały się nie tylko estetycznie podane, ale przede wszystkim smaczne.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

Elżbieta Kubiszewska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5