Galiny. Bądź widoczny na drodze - bądź bezpieczny

2019-10-23 06:17:13(ost. akt: 2019-10-23 06:19:11)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

21 października w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach przeprowadzona została jesienna akcja pod nazwą „Bądź widoczny na drodze - bądź bezpieczny”propagująca bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na drodze.
Z tej okazji odbył się okolicznościowy apel, na który zostali zaproszeni policjanci - nasza dzielnicowa młodsza aspirant Anna Wojciechowska i młodszy aspirant Krzysztof Leśniewski, którzy przeprowadził pogadankę nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz różnych zagrożeń czyhających na dzieci.

Policjanci wręczyli przedszkolakom, uczniom i pracownikom szkoły opaski odblaskowe, zwiększające bezpieczeństwo na drodze.

Zachęcamy wszystkich użytkowników dróg, do noszenia odblasków, a w szczególności pieszych i rowerzystów poza terenem zabudowanym. Osobę w kamizelce odblaskowej widać już z odległości 150 m.

Ciemną postać bez elementów odblaskowych dopiero z 20 metrów. Tak, więc o wypadek nie trudno! Pamiętajcie o tym, że jak jesteście widoczni na drodze, to jesteście bezpieczni! Obowiązkiem każdego uczestnika ruchu jest noszenie po zmroku poza terenem zabudowanym elementów odblaskowych dobrze widocznych dla innych użytkowników dróg.

mk


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5