Jesienne ognisko, czyli październikowy spacer przedszkolaków z Bezled

2019-10-18 13:10:33 (ost. akt: 2019-10-18 13:15:22)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Słoneczna październikowa pogoda zachęciła przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach do wyjścia na świeże powietrze.
Złota polska jesień na dobre zagościła także u nas. Wesoła gromadka, w asyście wychowawczyń, pracowników przedszkola oraz rodziców, wyruszyła do „Sołtysowego gaju”, aby miło i zdrowo spędzić czas na zabawach rekreacyjno-sportowych w tak urokliwym miejscu.

Wcześniej dzieci zapoznano z zasadami bezpiecznego zachowania podczas zabaw, utrwalano zasady uczestniczenia w ruchu drogowym.

Głównym punktem wyprawy było ognisko. Dzieci usłyszały krótką historię ziemniaka, skąd pochodzi, kto i kiedy sprowadził go do Europy. Gdy wszyscy pod czujnym okiem swoich pań wspólnie bawili się pośród drzew, rodzice przygotowali ognisko z kiełbaskami i ziemniakami.

Degustacja ogniskowych przysmaków trwała dość długo. Dzieci poznały niezwykły smak ziemniaczka prosto z ogniska. Nie mogły tylko pojąć, dlaczego smakuje jakoś inaczej. Uczestnicy po uporządkowaniu terenu, pełni wrażeń, powrócili do przedszkola.

Ten piękny dzień w plenerze, z ruchem i wspólną biesiadą przy ognisku, przedszkolaki na pewno zapamiętają, uwieczniając przeżyte chwile np. w swoich pracach plastycznych. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu tej jesiennej imprezy.

Alina Dymek


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5