Święto Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolicy. ZDJĘCIA

2019-10-18 12:46:51(ost. akt: 2019-10-18 12:58:22)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Uczniowie, rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście (Andrzej Dycha — Wójt Gminy Bartoszyce, przedstawiciele służb mundurowych, ksiądz Dariusz Sobieraj — Dziekan Dekanatu Sępopol) 14 października 2019 r. wzięli udział w obchodach Święta Szkoły, której patronem jest Jan Paweł II. W tym roku przypadła 41. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża.
Szkolna uroczystość rozpoczęła się od zaprezentowania programu artystycznego w wykonaniu uczniów klasy szóstej, którzy przygotowali go pod kierunkiem Bożeny Mączyńskiej – nauczycielki religii.

Dzieci w ciekawej formie mogły poznać najważniejsze fakty z życia i pontyfikatu Papieża. Nie mogło zabraknąć również pieśni, które Jan Paweł II uwielbiał jako wspaniałą formę modlitwy. Dlatego też uczniowie każdej klasy zaśpiewali wylosowaną wcześniej pieśń, oczywiście nie można było pominąć „Barki” — ulubionej pieśni Papieża, którą wykonali czwartoklasiści.

Następnie dyrektor szkoły w Sokolicy Agnieszka Fuśnik-Olender zwróciła się do uczniów klasy pierwszej, którzy tego dnia składali ślubowanie i byli pasowani na uczniów. W swoich słowach serdecznie ich powitała w gronie społeczności szkolnej, odniosła się do ich uczuć i emocji oraz przypomniała im zasady, według których będą zobowiązani postępować.

Po pasowaniu dokonanym przez dyrektor i wójta gminy Bartoszyce pierwszoklasiści wystąpili na forum szkoły, przedstawiając program artystyczny, w którym wykazali się zdobytymi już umiejętnościami, ćwiczonymi wspólnie ze swoją wychowawczynią Bożeną Ciężką. Otrzymali wspaniałe upominki, również od sołtysa Kinkajm Ireneusza Rogowskiego.

Ostatnim elementem uroczystości było wręczenie nagród wójta gminy Bartoszyce
z okazji Dnia Edukacji Narodowej, które otrzymały Agnieszka Fuśnik-Olender
i Barbara Choruży-Połeć. Nagrody wręczyła nauczycielom i pracownikom placówki również dyrektor szkoły.

Samorząd Uczniowski, wspólnie z Sylwią Kondraciuk, przygotował zabawne sceny z życia szkoły. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego kwiatka jako formy podziękowania nauczycielom za ich pracę. Wszyscy rozstali się w dobrym nastroju, a uczniowie klasy pierwszej razem z rodzicami i wychowawcą świętowali ważny dzień w ich edukacji, bawiąc się i śpiewając przy wspólnym słodkim poczęstunku.

Urszula Bekiesza


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5