Policja zatrzymała w tym roku w powiecie już blisko stu pijanych kierowców

2019-10-07 12:59:51 (ost. akt: 2019-10-07 13:04:07)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Statystyki mówią same za siebie: liczba zatrzymanych w tym roku pijanych kierujących wzrosła o prawie 30 % w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Tylko w miniony weekend policjanci wykluczyli z ruchu drogowego 3 mężczyzn na podwójnym gazie. Jeden z nich jechał z własnym dzieckiem.
W sobotę 5 października br. przed godz. 22 policjanci z Bisztynka w jednej z gminnych miejscowości zatrzymali do kontroli drogowej kierującego VW Passatem. Za kierownicą siedział kompletnie pijany 45-latek. W jego organizmie było ponad 3 prom. alkoholu. Mężczyzna nigdy nie miał uprawnień i został zatrzymany przez policjantów już trzeci raz w tym roku.

Dwa akty oskarżenia 45-latka za przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości są już w Sądzie Rejonowym w Biskupcu, niebawem trafi tam trzeci. Mężczyzna musi liczyć się z karą pozbawienia wolności i dożywotnim zakazem kierowania.

Również w sobotę przed godz. 23 policjanci z bartoszyckiej prewencji na ul. Boh. Warszawy w Bartoszycach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Peugeotem. Tutaj 46-latek miał w organizmie 1,6 prom. alkoholu. Mieszkaniec Bartoszyc stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.

Kolejny pijany kierujący został zatrzymany w niedzielę 6 października po godz. 9, dzięki obywatelskiemu zawiadomieniu. Wynikało z niego, że trasą Bisztynek — Bartoszyce nietrzeźwy mężczyzna jedzie oplem z dzieckiem.

Policjanci z bartoszyckiej drogówki zauważyli opisane auto i zatrzymali kierującego nim mężczyznę do kontroli drogowej. Niestety, przekazane przez anonimową osobę informacje potwierdziły się. 40-latek jadący ze swoim dzieckiem i miał w organizmie 0,65 prom. alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.

Policjanci apelują o rozsądek! Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie stanowi jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

źródło: KPP Bartoszyce

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5