Nowa karetka trafi do bartoszyckiego szpitala

2019-09-19 14:25:10 (ost. akt: 2019-09-19 15:08:00)
Z lewej Sławomir Gadomski, podsekretarz stanu w ministerstwie zdrowia, obok Sławomir Wójcik, dyrektor szpitala powiatowego w Bartoszycach

Z lewej Sławomir Gadomski, podsekretarz stanu w ministerstwie zdrowia, obok Sławomir Wójcik, dyrektor szpitala powiatowego w Bartoszycach

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Szpital powiatowy w Bartoszycach otrzymał dofinansowanie z ministerstwa zdrowia na zakup nowej karetki. Stosowną umowę podpisano w czwartek 19 września w bartoszyckiej placówce.
Umowę podpisali podsekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Sławomir Gadomski oraz dyrektor szpitala Sławomir Wójcik. Placówka otrzyma dofinansowanie w kwocie 400 tys. zł. Nowa karetka będzie jeździła w Bartoszycach.

— Wyposażenie do niej kupimy już z własnych środków. Szacujemy, że całkowity koszt karetki wyniesie około 550 tysięcy złotych — powiedział Sławomir Wójcik.

Cały szpitalny tabor liczy sześć pojazdów. Po zakupie nowej karetki najstarsza będzie miała dwa lata.

— Samochody jeżdżą 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Przy takiej ich liczbie musimy mieć karetki zapasowe, więc ta, którą wycofamy teraz, będzie naszym autem zapasowym. Będzie ją można podstawić w razie jakiejś awarii, bez przenoszenia sprzętu, który w niej pozostanie — powiedział Sławomir Wójcik.

Od tego roku szpital powiatowy jest również właścicielem i dysponentem karetek w Giżycku.

— Nasze karetki tam stacjonują, zatrudniamy pracowników, wynajmujemy pomieszczenia. Za to dostajemy pieniądze w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia — powiedział dyrektor szpitala.

kwk

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Emeryt #2797074 | 88.220.*.* 29 wrz 2019 08:30

  Będę głosować na PSL/Kukiz15 bo tylko PSL chce aby zwolnić emeryci nie płacili podatków od swoich emerytów. Podoba mi się też pomysł Kukiza aby prokurator generalny był wybierany przez wyborców żeby nie było patologii w tym resorcie jaka jest obecnie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Też Emerytka #2794229 | 83.6.*.* 21 wrz 2019 16:11

  Czy startujący do Sejmu z okręgu 34 Sycz przeprosił Polaków za zbrodnie na Wołyniu jego ojca, który był w UPA co zarzucił mu z mównicy Sejmowej poseł Golba oraz za to, że mówił iż " był chowany w nienawiści do Polaków ". Jeżeli nie to niech nie liczy na głosy Polaków .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. emerytka #2794180 | 176.97.*.* 21 wrz 2019 13:44

   Wyczytałam w prasie, że w całej Polsce mamy 1500 karetek pogotowia a rząd i najważniejsze urzędy rządowe mają 1700 luksusowych samochodów ze wszystkimi możliwymi bajerami, nawet z siedzeniami podgrzewającymi pupy NOTABLI. Czy tak ma być ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5