Dożynki Gminy Bartoszyce w Kinkajmach

2019-09-14 19:29:27 (ost. akt: 2019-09-15 17:30:16)
Najładniejszy wieniec dożynek w Kinkajmach wykonali mieszkańcy Osieki.

Najładniejszy wieniec dożynek w Kinkajmach wykonali mieszkańcy Osieki.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Gminne Święto Plonów gminy Bartoszyce zorganizowano, w tym roku, w Kinkajmach. Rozpoczęło się dziś w południe od Mszy świętej. Podczas dożynek rozstrzygnięto konkursy, rolnikom wręczono odznaczenia i wyróżnienia.
Dziś w południe na stadionie w Kinkajmach rozpoczęły się gminne dożynki. Rozpoczęła je Msza święta, którą odprawił ks. dziekan Artur Oględzki - proboszcz parafii św. Jana Ewangelisty w Bartoszycach.

Oficjalną część rozpoczęło przedstawienie starostów dożynek. W tym roku byli to: Jadwiga Swacha z Witek i Roman Mączyński z Maszew. Wójt gminy Bartoszyce Andrzej Dycha otrzymał od starostów bochen dożynkowego chleba a następnie powitał gości dożynek, rolników, mieszkańców gminy i dziękował rolnikom za ich ciężką pracę.

Głos zabierali: poseł na Sejm RP Adam Ołdakowski, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, przewodniczący Rady Powiatu Bartoszyckiego Lech Darski. W ich wystąpieniach również znalazły się podziękowania dla rolników.

Następnie na dożynkową scenę zaproszono rolników odznaczonych odznaką honorową "Zasłużony dla Rolnictwa". Odznaki te otrzymali: Ewelina i Aleksander Buks z Kinkajm, Wanda i Krzysztof Flisowie z Szylkiny Wielkiej oraz Katarzyna i Andrzej Kwiatkowscy z Sokolicy.

Potem przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursów. Najładniejszym wieńcem dożynek, zdaniem jury, został wieniec z Osieki. Kolejne miejsca zajęły wieńce z Galin i Sokolicy.

W głosowaniu publiczności przeprowadzonym przez Radę Powiatową Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej wieniec z Kinkajm uzyskał najwięcej głosów (83) a jego wykonawcy otrzymali nagrodę rzeczową wręczoną przez przewodniczącą RP WMIR Agnieszkę Kobryń.

Ogłoszono też wyniki gminnego konkursu "Czysta i estetyczna wieś gminy Bartoszyce". Zwycięzcami tej rywalizacji okazały się Parkoszewo i Borki (ex equo) przed Sokolicą i Szyliną Wielką.

Poseł Ołdakowski przyznał ufundowaną przez siebie nagrodę sołectwu Kinkajmy za przygotowanie wsi do Święta Plonów.

Radny powiatu Marcin Przybysz wyróżnił Minty, Szwaruny, Szwarunki i Brzostkowo za inicjatywę oddolną, porozumienie i współpracę wpływajacą na rozwój gminy.

Na stadionie w Kinkajmach uczestnicy dożynek mogli skorzystać z wielu stoisk sołectw, Kół Gospodyń Wiejskich, firm, wytwórców, handlowców.

Zobaczcie zdjęcia.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. czemu te rolniki takie tłuste ? #2791044 | 77.111.*.* 15 wrz 2019 10:13

  bo robią i jedzą zakupy z biedronki

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Pemo #2790912 | 91.196.*.* 14 wrz 2019 21:46

   Jeszcze takiej lipy to na dożynkach nie widzoałem

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5