Spotkanie z prawem w bartoszyckim "Żeromie". ZDJĘCIA

2019-09-11 13:44:23 (ost. akt: 2019-09-11 14:01:55)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach wzięli udział w kolejnej odsłonie projektu „Propedeutyka prawa w liceach województwa warmińsko-mazurskiego”.
To już czwarta edycja tego programu. W jego ramach licealiści będą mieli zajęcia z wykładowcami Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tematem spotkań będą poszczególne gałęzie prawa.

Inauguracja programu, która miała miejsce w bartoszyckim LO, ściągnęła do szkoły m.in. Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego. Z uczniami rozmawiał też dr Marcin Kazimierczuk.

— Projekt jest lekcjami prawa dla maturzystów, by młodzi ludzie, którzy wchodzą w dorosłe życie, mogli zapoznać się z podstawowymi zasadami prawnymi. Są już bowiem na takim etapie, gdzie wkrótce będą zawierać pierwsze zobowiązania, zaciągać kredyty, podpisywać umowy. W związku z tym wiedza prawnicza jest im potrzebna, aby strzec własnych interesów — powiedział Marcin Kazimierczuk.

Raz w miesiącu maturzyści będą mieli zajęcia z różnych gałęzi prawa: konstytucyjnego, pracy, administracyjnego, karnego, cywilnego. Potrwają one do stycznia, gdyż później uczniowie będą już przygotowywali się do egzaminów dojrzałości.

kwk


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wow #2790070 | 91.196.*.* 12 wrz 2019 20:56

  A to Żerom to teraz przybudówka pisu?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Professor #2789533 | 31.0.*.* 11 wrz 2019 17:40

   A co z profesorem Gęssickim? Kiedy będzie jego wykład? Nie mogie się doczekać.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5