Przed nimi spore wyzwanie — najtrudniejszy rajd w cyklu Dacia Duster Elf Cup

2019-08-26 12:09:34 (ost. akt: 2019-08-26 12:21:14)
Terranova, Przygoński, Wasiliew, Hołowczyc — to nazwiska głównych kandydatów do zwycięstwa w Orlen Baja Poland 2019. Na liście zgłoszeń do polskiej rundy Pucharu Świata widnieje także bartoszycki pilot Adam Binięda, który wraz z siedleckim kierowcą Bartłomiejem Grabowskim będzie rywalizował w Pucharze Dacii Duster Elf Cup.
Orlen Baja Poland odbędzie się w dniach 28 sierpnia-1 września. Organizatorzy przygotowali w cyklu Dacia Duster Elf Cup pięć odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 300 km.

W piątek rywalizację otworzy 7-kilometrowa próba w Szczecinie. Sobota to dzień ścigania na poligonie w Drawsku Pomorskim, gdzie zawodnicy dwukrotnie pokonają oes o długości144 km. Harmonogram niedzielnego etapu tworzą dwa odcinki. Pierwszy z nich to Krzekowo (18,39 km) oraz zlokalizowany w gminie Dobra oes Lubieszyn (10,5 km).

Adam Binięda: — Czeka nas spore wyzwanie, najtrudniejszy rajd w cyklu Dacia Duster Elf Cup. Na pewno także bardzo wymagający, zarówno dla załóg, jak i sprzętu. Trzeba więc pojechać z głową, a nie być najszybszym do pierwszego zakrętu. Główny cel to meta i o tym będziemy przede wszystkim myśleć. Mam nadzieję, że nasze ostatnie testy, podczas których przejechaliśmy treningowo ponad 100 kilometrów, pozwolą nam na złapanie odpowiedniego tempa.

Orlen Baja Poland to także rywalizacja w ramach mistrzostw strefy Europy Centralnej (FIA CEZ), mistrzostw Polski (RMPST), mistrzostw Republiki Czeskiej (MMCR). Na liście uczestników są reprezentanci 15 krajów.

Przed Orlen Baja Poland 2019 liderem klasyfikacji Pucharu Świata w rajdach Baja jest Orlando Terranova, zaś Jakub Przygoński plasuje się na czwartej pozycji. Z kolei w klasyfikacji mistrzostw Polski prowadzi Czech Miroslav Zapletal.

Odcinki specjalne w Szczecinie, Drawsku Pomorskim i gminie Dobra przejadą także kierowcy motocykli i quadów.

red.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5