Informacji o starostwie i powiecie udzieli tylko starosta

2019-08-21 14:43:54 (ost. akt: 2019-08-21 17:07:09)

Autor zdjęcia: Fotokopia: redakcja

Jeśli my i inne redakcje będą pytać o sprawy dotyczące starostwa w Bartoszycach odpowiedzi udzieli im tylko starosta. Tak wynika z z zarządzenia do którego dotarliśmy. Starosta zalecił też kierownikom jednostek organizacyjnych powiatu, aby informowali go o udzielanych dla mediów wypowiedziach.
Starosta bartoszycki Jan Zbigniew Nadolny 14 sierpnia podpisał zarządzenie nr 30 w sprawie utrzymywania kontaktów z prasą telewizją i innymi mediami.

W jego paragrafach czytamy:
§1. Informuje się pracowników Starostwa Powiatowego w Bartoszycach, że w sprawach organizacji i funkcjonowania Starostwa oraz Powiatu Bartoszyckiego wywiadów i informacji wszystkim mediom udziela Starosta Bartoszycki.

§2. Kierownikom jednostek organizacyjnych Powiatu Bartoszyckiego, przed udzieleniem informacji prasie, telewizji i innym mediom zaleca się konsultacje ze Starostą Bartoszyckim. Przed opublikowaniem wywiadu należy go autoryzować.

§3. Zarządzenie podlega przekazaniu pracownikom Starostwa i kierownikom jednostek organizacyjnych Powiatu Bartoszyckiego.

Zarządzenie weszło już w życie. Wśród kierowników jednostek organizacyjnych są dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, dyrektorzy DPS, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Zespołu Administracji Oświaty, Wielofunkcyjnej Placówki Szkolno-Wychowawczej, Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Powiatoweg Urzędu Pracy, Zarządu Dróg Powiatowych, Młodzieżowego Domu Kultury.

Z naszych informacji wynika, że przynajmniej niektórzy z dyrektorów zostali zaproszeni wczoraj do starostwa w celu osobistego odebrania zarządzenia.


Zapytaliśmy starostę Jana Zbigniewa Nadolnego jaki jest cel wydania takiego zarządzenia.

Odparł, że w przypadku starostwa będzie odtąd pełnił także rolę rzecznika prasowego, którego w starostwie nie ma. Ma to zapobiegać przekłamaniom w informacjach przekazywanych mediom.

- Jeśli chodzi o kierowników jednostek organizacyjnych powiatu nie zakazuję im absolutnie wypowiedzi dla mediów. Chciałbym jedynie wiedzieć i to zalecam, aby kontaktowali się ze mną przed lub po udzieleniu wypowiedzi a swoje wypowiedzi autoryzowali. Często jest tak, że przedstawiciel mediów rozmawia z kierownikiem jednostki a następnie ze mną i nie zawsze rzetelnie przekazuje mi to, co powiedział kierownik. Chcę uniknąć takich sytuacji - wyjaśnił starosta Nadolny.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. W temacie #2781796 | 5.172.*.* 26 sie 2019 02:19

  Pana Starostę konstytucja nie obchodzi. Za długo by się jej zeszło.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. Ja tylko pytam #2781793 | 5.172.*.* 26 sie 2019 02:02

  A kto udzieli informacji odnośnie "funkcjonowania" Starosty Powiatowego? Mamy w powiecie, radnego lekarza, może postawi diagnozę?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Piotr #2780665 | 37.30.*.* 22 sie 2019 22:12

  Zastanawiam się, jaki jest cel Starosty? Likwiduje ZAO (decentralizacja) i odmawia informacji na temat kosztów odrębnego prowadzenia księgowości przez jednostki organizacyjne. Jednocześnie centralizuje informacje z podległych jednostek. Jednocześnie od jakiegoś czasu na BIP nie publikuje się uchwał zarządu powiatu. Starosta boi sie, że wyborcy za dużo się dowiedzą? Może znowu jest ryzyko dziury budżetowej, jak rok temu? A dowiemy się w grudniu? Swoją drogą, gdzie jest zwrot pieniędzy pożyczonej powiatowi przez miasto? Czy może miasto otrzymało zwrot w naturze?

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Wyborca #2780633 | 176.97.*.* 22 sie 2019 21:08

   Pan starosta musi zdefiniować "przekaz dnia". Wówczas podmioty zależne będą mówić jednym głosem. To taka Nowogrodzka +w powiatowym wydaniu.

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Dociekliwy #2780190 | 88.220.*.* 22 sie 2019 07:22

    Dlaczego pisowcy mają skłonności do wprowadzania prawie dyktatorskich przepisów? Czyżby brali przykład z góry?

    Ocena komentarza: warty uwagi (18) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (14)
    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5