Agnieszka Kobryń znów przewodniczącą powiatowych struktur Izby Rolniczej

2019-08-14 06:00:00 (ost. akt: 2019-08-14 04:31:12)
Agnieszka Kobryń i Józef Pich będą reprezentowali rolników powiatu bartoszyckiego w wojewódzkich strukturach Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej.

Agnieszka Kobryń i Józef Pich będą reprezentowali rolników powiatu bartoszyckiego w wojewódzkich strukturach Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej.

Autor zdjęcia: Anna Zabłocka

W szóstej kadencji Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej jej powiatowym strukturom w Bartoszycach przewodzić będzie Agnieszka Kobryń. Została wybrana na tę funkcję po raz drugi z kolei.

Frekwencja wyborcza była bardzo niska i wyniosła od nieco ponad 5% w gminie Bartoszyce do 7,4% w gminie Górowo Iławeckie.

W gminach Bisztynek i Sępopol do powiatowych struktur weszli bez wyborów kandydaci gdyż było ich po dwoje, czyli tylu ile mandatów było do obsadzenia w tych gminach. Aby jednaki zostać kandydatem należało uzyskać poparcie aż 50 rolników z terenu gminy.

Rada Powiatowa WMIR zebrała się po raz pierwszy w szóstej kadencji, w poniedziałek 12 sierpnia.


Zebranie poświęcone było przede wszystkim wyborom przewodniczącego oraz delegata na walne zgromadzenie WMIR.

O funkcję przewodniczącego ubiegały się trzy osoby. Ostatecznie wybrano Agnieszkę Kobryń - rolniczkę z Bisztynka, która uzyskała 5 głosów. Tę funkcję pełnić będzie drugą kolejną kadencję. Janusz Sęk z Sępopola uzyskał 1 głos a Robert Huszcza z gminy Bartoszyce 2 głosy. Przewodnicząca jest jednocześnie delegatem na walne zgromadzenie WMIR.

Drugim delegatem został Józef Pich z gminy Górowo Iławeckie, który w głosowaniu uzyskał 6 głosów. Jego konkurent Robert Huszcza uzyskał 2 głosy.

and

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Czytelnik #2776774 | 176.97.*.* 14 sie 2019 07:49

    Bardzo dobrze że wybrana zostala Agnieszka Kobryń.a pan Sęk nic nie zrobił będąc radnym w Sępopolu.a pcha się do powiatu.Po co?Jest wielu młodych ludzi.którzy bardziej.zaangazowalii by się w tą prace.pozdrawiam Panią Agnieszkę

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5