Wakacje z Teatrem Maska

2019-07-22 07:34:29 (ost. akt: 2019-07-22 07:39:14)

Autor zdjęcia: Bartoszycki Dom kultury

Bartoszycki Dom Kultury zaprasza 30 lipca o g. 18 na Wakacje z Teatrem Maska, który przedstawi spektakl pt.:" Prastara książnica - skarb i tajemnica ... bo mądrość tkwi nie tylko w WiFi". Spektakl zaprezentowany zostanie na scenie letniej.
W dzisiejszym świecie często mawia się, że internet to skarbnica wiedzy. Bez trudu i większego wysiłku znajdziemy tam odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Czy to oznacza, że biblioteki pustoszeją? Książki i papierowe encyklopedie nie są nam już potrzebne? Nic bardziej mylnego!

Piratka Kira to odkrywca. Swoją ogromną ciekawość świata przejawia podróżując. W telefonie ustala plan wycieczek i z determinacją płynie na swoim statku do celu. Pewnego dnia dociera do zaginionej wyspy, na której podobno ukryty jest skarb. Kiedy szczęśliwa próbuje otworzyć swoją internetowa mapę do skarbu, okazuje się, że na wyspie nie ma.... WiFi!!? Co teraz zrobić i jak sobie poradzić? Jak rozpalić ognisko? Jak rozbić obóz?

Na te pytania dotąd odpowiadał Kirze internet. Teraz musi radzić sobie sama. Dziewczynka wkrótce spotyka tygrysa- mieszkańca wyspy. Nowy znajomy z pewnością postara się pomóc, zna wyspę jak nikt! Ponadto okazuje się, że może zaprowadzić Kirę do Starszego Wyspy- Szamana, który podobno jest najmądrzejszym człowiekiem na całej planecie.

Wizyta u Szamana będzie dla dziewczynki kolejnym zaskoczeniem, bowiem Starszy Wyspy przekaże jej pewien rebus, który będzie musiała rozwiązać wraz z dziećmi. Na papirusie widnieje napis Książnica. Cóż to jest? Co to za miejsce... I gdzie ukryty jest skarb?

bdk


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5