Poszukiwany listem gończym Ormianin zatrzymany w Bezledach

2019-07-01 11:32:39(ost. akt: 2019-07-01 11:35:16)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Na drogowym przejściu granicznym w Bezledach funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali poszukiwanego listem gończym obywatel Armenii.
W piątek 28 czerwca w godzinach wieczornych na kierunku wjazdowym do Polski stawił się do odprawy granicznej obywatel Armenii. W trakcie weryfikacji dokumentów tożsamości podróżnego funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach potwierdzili, że poszukuje go sąd. Okazało się, że 39-latek nie opłacił zasądzonej grzywny w kwocie 4200 zł.

W związku z tym Sąd Rejonowy w Bartoszycach zarządził poszukiwania za skazanym, celem odbycia 21 dniowej kary pozbawienia wolności w zamian za nieuiszczoną grzywnę. Cudzoziemiec opłacił karę i wjechał do Polski.

W minionym miesiącu funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 19 poszukiwanych: 10 Polaków, 7 Rosjan i 2 obywateli Armenii zalegało z płatnościami zasądzonych grzywien na łączną kwotę prawie 39,5 tys. zł. Podróżni uregulowali zaległości i ruszyli dalej.

Natomiast od początku roku na przejściach granicznych podległych Warmińsko-Mazurskiemu Oddziałowi Straży Granicznej oraz na drogach Warmii i Mazur zatrzymano 151 osób. Podróżni poszukiwani byli za nieuregulowane kary grzywny na kwotę prawie 292 tys. zł. 141 osób opłaciło zasądzone kary. Pozostali nie skorzystali z możliwości ich uregulowania, więc trafili do aresztu.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy – koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5