Zderzenie trzech pojazdów. Kierowca jednego miał 1,5 promila

2019-06-18 13:03:58(ost. akt: 2019-06-18 13:10:09)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowej z udziałem autobusu, busa i osobówki. Jeden z pokrzywdzonych w tym zdarzeniu, kierujący VW T4 był pijany, miał w organizmie 1,5 ‰ alkoholu.
W poniedziałek (17.06.19 r.) po godz. 8 policjanci interweniowali w sprawie kolizji drogowej z udziałem trzech pojazdów. Do zdarzenia doszło na drodze K–57 w miejscowości Galiny w gm. Bartoszyce.

Policjanci ustalili, że kierujący autobusem zatrzymał się za autem, które oczekiwało na możliwość skrętu w lewo. Za autobusem zatrzymał się VW, a następnie jadący BMW mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków ruchu, nie zdążył wyhamować i uderzył w tył VW, a ten z kolei w autobus.

Policjanci sprawdzili trzeźwość wszystkich uczestników zdarzenia i okazało się, że 56–latek jadący VW był pijany. Miał w organizmie 1,5 ‰. Powiedział policjantom, że dzień wcześniej wypił 8 piw.

Mężczyzna jadący BMW został ukarany mandatem za spowodowanie kolizji drogowej. Prawo jazdy 56–letniego mieszkańca Bartoszyc, który kierował VW, zostało zatrzymane, a auto, którym jechał, przekazane właścicielowi.

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3 letni zakaz kierowania pojazdami i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.


KPP Bartoszyce

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5