Edukacyjne spotkania strażników granicznych z młodzieżą

2019-06-14 11:33:43 (ost. akt: 2019-06-14 11:38:16)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

funkcjonariusze z placówek straży granicznej w Bezledach, Górowie Iławeckim, Baniach Mazurskich oraz Gołdapi spotkali się z dziećmi i młodzieżą z Warmii i Mazur. Bezpieczeństwo podczas wakacji, handel ludźmi, czy wybór przyszłego zawodu, to tylko niektóre z poruszanych tematów.
Na drogowym przejściu granicznym w Bezledach funkcjonariusze Straży Granicznej pokazali 20-osobowej grupie młodzieży, jak dokonują odprawy granicznej podróżnych. Zaprezentowano sprzęt, który jest wykorzystywany w codziennej służbie. Omówiono też niebezpieczny proceder, jakim jest handel ludźmi.

Funkcjonariusz Straży Granicznej odwiedził jedną ze szkół ponadgimnazjalnych w Bartoszycach. 52 osoby również poznały niebezpieczne zjawisko handlu ludźmi, które może dotyczyć każdego z nas, szczególnie w okresie wakacyjnym.

Tego dnia spotkania edukacyjne prowadzili również funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich oraz Górowie Iławeckim. Poprzez zabawę uczyli bezpiecznego zachowania w sytuacjach, które mogą na co dzień zdarzyć się każdemu.

Natomiast na drogowym przejściu granicznym w Gołdapi 20 młodych ludzi zobaczyło jak wygląda służba w Straży Granicznej. Omówiono poszczególne etapy procedury kwalifikacyjnej. Osobom zainteresowanym służbą w formacji, wręczono materiały informacyjne dotyczące naboru.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5