Spotkali się na parkingu, popili i ruszyli w dalszą podróż

2019-05-14 12:24:37(ost. akt: 2019-05-14 12:28:40)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach zatrzymali 13 maja dwóch kierowców, którzy stawili się do odprawy granicznej pod wpływem alkoholu. Dzień wcześniej obaj pili alkohol na parkingu.
Obywatel Białorusi i Niemiec przyznali, że pili alkohol dzień wcześniej, a następnie wsiedli za kierownicę swoich aut i ruszyli w stronę Rosji.

Na przejściu w Bezledach przebadano ich alkomatem. Okazało się, że 35-letni Białorusin kierujący samochodem ciężarowym scania miał 0,27 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pojazd przejął inny kierowca, a obywatel Białorusi po złożeniu wyjaśnień został zwolniony. Kierowca poniesie odpowiedzialność za popełnione wykroczenie .

Natomiast jego kolega kierujący BMW miał ponad 0,5 promila. W tym przypadku funkcjonariusze z PSG w Bezledach zatrzymali mężczyznę i po sporządzeniu dokumentacji przekazali 44-latka policjantom z Bartoszyc. Obywatel Niemiec odpowie za przestępstwo zgodnie z art. 178a § 1 Kodeksu karnego.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz
WMOSG w Ketrzynie

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5