Strażacki tydzień. Pomogli uwięzionej sarnie, a z jeziora w Kinkajmach wyłowili padłe dziki

2019-05-13 13:58:53 (ost. akt: 2019-05-13 14:03:51)

Autor zdjęcia: Straż Pożarna

W okresie od 6 do 12 maja br. strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 8-krotnie. Odnotowaliśmy 6 zdarzeń zakwalifikowanych jako miejscowe zagrożenia oraz 2 pożary.
W zakresie likwidacji miejscowych zagrożeń strażacy podejmowali interwencje związane m.in. 
z wyczuwalną wonią gazu w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Chilmanowicza 
w Bartoszycach, wydobyciu sarny uwięzionej między przęsłami ogrodzenia terenu Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach, usunięciu powalonego drzewa na drodze gminnej między miejscowościami Kinkajmy i Lusiny oraz zapewnieniu zasilania respiratora dla osoby chorej, związanego z zanikiem napięcia w sieci elektrycznej.

Ponadto 6 maja bartoszyccy strażacy wyciągnęli z jeziora Kinkajmskiego 15 sztuk padłych dzików, które przekazali pracownikom Powiatowego Inspektoratu Weterynarii.

Działania gaśnicze, jakie zarejestrowaliśmy w minionym tygodniu, to pożar trawy, pozostałości roślinnych i nieużytków rolnych oraz pożar śmieci na dzikim wysypisku.


kpt. Krystian Masalski
KP PSP Bartoszyce

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5