Strażacki tydzień. Pożary budynków, ale wciąż też płoną suche trawy

2019-05-01 07:39:51 (ost. akt: 2019-05-01 07:58:52)

Autor zdjęcia: Straż Pożarna

W okresie od 22 do 28 kwietnia br. br. strażacy powiatu bartoszyckiego podjęli 26 interwencji. Odnotowaliśmy 8 zdarzeń zakwalifikowanych jako miejscowe zagrożenia oraz 16 pożarów.
W zakresie likwidacji miejscowych zagrożeń strażacy podejmowali interwencje związane m.in. z wydobyciem wozu strażackiego z rowu, usuwaniem powalonych drzew tarasujących przejazd, wydobyciem padniętego bociana z rynny, pomiarem na obecność tlenku węgla (2 interwencje), usunięciem gniazda szerszeni w budynku mieszkalnym oraz zabezpieczeniem meczu piłki nożnej.


Pożary jakie zarejestrowaliśmy w minionym tygodniu to przede wszystkim pożary traw, do których strażacy wyjeżdżali 12-krotnie. Do jednego z tych pożarów doszło w młodniku brzozowym w miejscowości Kiwajny.

Pozostałe zdarzenia to pożar sadzy w przewodzie kominowym, pożar stodoły w miejscowości Kandyty, pożar trocin przy drodze wojewódzkiej nr 512 w miejscowości Wojciechy oraz wyjazd do ogniska pozostawionego bez nadzoru.


Po raz kolejny apelujemy o niewypalanie traw, które stanowi ogromne zagrożenie dla lasów. Pożar nieużytków może z łatwością przenieść się na obszary leśne znajdujące się w pobliżu.

Niekorzystnym czynnikiem, który wpływa na niekontrolowane rozprzestrzenianie się płomieni jest silny wiatr.

Brak opadów i coraz wyższe temperatura sprawiają, że w lasach wzrasta zagrożenie pożarowe. Apelujemy o nieużywanie otwartego ognia w lesie i jego pobliżu oraz zachowanie rozwagi podczas wiosennych wizyt w lesie.

st. kpt. Piotr Kowalski

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5