U boku nowego kierowcy Binięda zaczął mistrzostwa Polski jak przed rokiem

2019-04-30 12:16:54 (ost. akt: 2019-04-30 12:20:45)

Autor zdjęcia: Maciej Krzysik

Już nie z Konradem Dudzińskim, ale z... najgroźniejszym rywalem z poprzedniego sezonu rozpoczął starty w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski bartoszycki pilot Adam Binięda.
Już wcześniej było wiadomo, że Binięda nie pojedzie w tym sezonie z Dudzińskim. W poprzednim sezonie załoga została mistrzami kraju w klasie HR4, ale koszty udziału we wszystkich rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski były tak ogromne, że w tym roku olsztyński kierowca zdecydował się na przerwę w startach.

Wykorzystał to niejako ubiegłoroczny wicemistrz kraju Rafał Zabuski, najgroźniejszy rywal załogi z Warmii i Mazur, jeżdżący podobnie jak oni Hondą Civic, który na obecny sezon... "podkradł" bartoszyckiego pilota.

Ich pierwszym wspólnym startem był Rajd Świdnicki. Ukończyli go na drugim miejscu w klasie HR 4. Tak samo poprzedni sezon Binięda rozpoczął jeżdżąc z Dudzińskim. A co było później, wiadomo...

Pierwszą rundę RSMP w klasie HR 4 wygrali Adrian Pawłowski/Mateusz Pawłowski (Honda Civic). Kierowca z Dolnego Śląska i pilot z Bartoszyc stracili do nich minutę i 6 sekund. Trzeci na mecie zameldowali się Jerzy Smagała/Maciej Miklaszewski (również Honda Civic). Strata do "naszej" załogi była jednak minimalna, bo zaledwie 1,7 sekundy! Rywalizację w tej klasie ukończyło pięć z sześciu zgłoszonych załóg.

kwk

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5