Maturzyści z LO im. Stefana Żeromskiego mogą być spokojniejsi

2019-04-25 07:43:43(ost. akt: 2019-04-25 08:08:04)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Maturzyści LO im. Żeromskiego zostali wczoraj sklasyfikowani co oznacza formalne ukończenie szkoły. Mogą być spokojniejsi. Uczniowie "Mechaniaka" i "Odzieżówki" muszą jeszcze poczekać.
W Bartoszycach, jak dotąd, tylko w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego odbyła się rada pedagogiczna podczas której przyjęto uchwałę o klasyfikacji uczniów klas maturalnych.

Rada odbyła się wczoraj w godzinach porannych. Członkowie komitetu strajkowego mówili nam, że biorą udział w radzie z uwagi na dobro uczniów i nie przerywają strajku.

— Cieszę się, bo trudno mi patrzeć w oczy młodzieży, która trzy lata się tu uczyła, aby zdać maturę. Mamy też uczniów, którzy już mają indeksy na wyższe uczelnie, ale muszą zdać maturę. Jesteśmy z nauczycielami rozdarci. Z jednej strony widzimy, że protestujący mają rację, ale uczniowie przyszli do szkoły w określonym celu i trudno im teraz powiedzieć, że są inne, ważniejsze cele — mówiła dyrektor LO Anna Jurgilewicz.

Rada pedagogiczna w LO miała początkowo odbyć się 23 kwietnia, ale tego dnia nie zdołano zebrać wymaganego prawem kworum i podjęcie uchwały nie było możliwe.

Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bartoszycach, czyli popularnym "Mechaniaku". Dyrektor zespołu Monika Bogdanowicz zwołała radę klasyfikacyjną na 24 kwietnia na godz. 15:15. Telefonowaliśmy do niej około g. 16.

— Rada nie mogła podjąć uchwały klasyfikacyjnej z powodu braku kworum — poinformowała nas Monika Bogdanowicz, która już wczoraj rano spodziewała się takiej sytuacji, bo na listę strajkujących wpisała się większość nauczycieli. Dodała, że dziś zwoła kolejną radę pedagogiczną.


W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 radę klasyfikacyjną przełożono na dziś z uwagi na wczorajszą nieobecność dyrektora zespołu szkół.

We wszystkich bartoszyckich szkołach średnich strajk nauczycieli nadal trwa.

Nauczyciele z którymi rozmawialiśmy mówią, że nawet przeprowadzenie klasyfikacji uczniów nie przesądza o sprawnym przeprowadzeniu matur. O ile do egzaminów pisemnych można powołać komisje nadzorujące złożone z nauczycieli z zewnątrz to już przy maturach ustnych sprawa nie jest tak prosta.

— Pozostaje jeszcze kwestia sprawdzenia prac egzaminacyjnych i to nie tylko maturalnych ale i gimnazjalnych oraz ósmoklasistów. Prace sprawdzają przecież nauczyciele z odpowiednimi uprawnieniami. Jeśli strajkują może się okazać, że nie wszystkie prace zostaną sprawdzone w terminie — mówił nam jeden z nauczycieli.

O sytuacji maturzystów będziemy na bieżąco informować po uzyskaniu nowych wiadomości.

W sytuacji maturzystów przeczytacie też w jutrzejszym "Gońcu Bartoszyckim".

and

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknijŹródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. hm #2722626 | 5.173.*.* 25 kwi 2019 13:46

  Jeszcze poproszę o zwrot pieniążków za nianię do dziecka za czas strajku i nie będę o Was źle myślał.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz

 2. Meliorant #2722555 | 83.9.*.* 25 kwi 2019 12:17

  Rozsądne i nic więcej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 3. Hepatolog #2722541 | 83.6.*.* 25 kwi 2019 11:59

  15 Dzień strajku plus wolne soboty i Święta to takiego obciążenia żadna wątroba nie wytrzyma Trzeba robić przerwy na regenerację organizmu ;-))

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 4. uczeń #2722433 | 5.173.*.* 25 kwi 2019 09:48

  Wstyd

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5