Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej w Żydowie

2019-04-23 06:25:32(ost. akt: 2019-04-23 06:33:15)

Autor zdjęcia: Anna Murawska

W piątek 5 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie odbył się Dzień Języków Obcych. Ideą przedsięwzięcia jest promowanie wśród uczniów znajomości języków obcych, różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które warto poznawać i pielęgnować.
Znajomość języków obcych kształtuje nasz światopogląd, pomaga rozumieć otaczający nas świat i zbliża ludzi, pomaga przekroczyć różnice kulturowe, zwalczać stereotypy i uprzedzenia.

W tym wyjątkowym dniu podkreśliliśmy znaczenie języków angielskiego i niemieckiego we współczesnym świecie, bogatej kultury i tradycji tych krajów.

W tym roku szkolnym postawiliśmy na ruch, muzykę oraz zabawę. Uczniowie klasy 4 i 5 czynnie uczestniczyli w przedsięwzięciu, dając przy tym popis swoich umiejętności językowych i aktorskich.

Zaprezentowali się w rolach ulubionych obcojęzycznych solistów, odgrywali scenki w językach obcych.

W trakcie akademii został rozstrzygnięty konkurs na plakat pod hasłem: „Języki obce – Twoje okno na świat”. Wpłynęło wiele ciekawych prac, spośród których siedem wyróżniono i nagrodzono.

Poprzez zorganizowanie Dnia Języków Obcych po raz kolejny pokazaliśmy uczniom naszej szkoły, że uczenie się języków obcych pomaga nam się wzajemnie zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić.

Anna Murawska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5