Poznaliśmy laureatów gminnych eliminacji konkursu „Kocham śpiewać polskie piosenki”

2019-04-19 13:56:27(ost. akt: 2019-04-19 14:03:01)
Dnia 9 kwietnia 2019 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Bezledach odbyła się VI Edycja Eliminacji Gminnych Konkursu Wokalnego „Kocham śpiewać polskie piosenki”, zorganizowanego pod patronatem wójta gminy Bartoszyce.
Z ust wokalistów popłynęły melodie i słowa polskich piosenek, których wykonawcami było 15 uczestników, prezentujących swój talent wokalny w trzech kategoriach: szkoły podstawowe klasy I-III, IV-VI oraz klasy VII–VIII i gimnazjum. Oceny ich występów dokonało jury w składzie: Miron Maciopa (przewodniczący), Irina Pliszka oraz Dorota Kuziak.

Komisja w oparciu o następujące kryteria: dobór repertuaru odpowiedni do wieku i możliwości wokalnych uczestnika, muzykalność, interpretacja treści piosenki, poziom wykonania, ogólny wyraz artystyczny oraz piosenka polskiego autora tekstu i kompozytora, wydała następujący werdykt:

KATEGORIA KLASY I-III
I miejsce i tytuł laureata: Blanka Dubrowna - Dom Kultury w Bezledach.

KATEGORIA KLASY IV-VI
I miejsce i tytuł laureata: Kalina Rurka- uczennica SP im. J. H. Dąbrowskiego w Żydowie,
II miejsce: Alicja Kapanajko - uczennica SP im. Leśników Polskich w Galinach,
III miejsce: Maja Jęcek - uczennica SP im. Jana Pawła II w Sokolicy.

KATEGORIA KLASY VII-VIII/GIMNAZJUM
I miejsce: Emilia Mihal - uczennica SP im. Leśników Polskich w Galinach,
II miejsce: Weronika Mieszkowska - uczennica SP im. Jana Pawła II w Sokolicy.
Jury przyznało 3 wyróżnienia:
- Magdalenie Kurpiewskiej - uczennicy SP im. Leśników Polskich w Galinach,
- Karolinie Dedo - uczennicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach,
- Sandrze Uklejskiej - z Domu Kultury w Bezledach.

Eliminacje gminne konkursu „Kocham śpiewać polskie piosenki”, przeprowadzone przez Gminny Ośrodek Kultury w Tolko, miały na celu wyłonienie laureatów, którzy będą reprezentować gminę Bartoszyce w kolejnym, międzygminnym etapie zmagań. Przesłuchania odbędą się w dniach 13-15 maja w Dobrym Mieście. Ich organizatorem jest Lokalna Grupa Działania „Warmiński Zakątek” z Dobrego Miasta. W tym czasie uczniowie będą mogli wziąć także udział w warsztatach wokalnych.

Nagrodą główną w konkursie jest udział laureatów każdej kategorii wiekowej w XXVII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Piosenkobranie” 9 czerwca 2019 roku w Opolu.

Zdobywcy miejsc od I-III otrzymali nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki. Kierujemy szczególne podziękowania do opiekunów, którzy przygotowali dzieci i młodzież do udziału konkursie. Laureatom życzymy sukcesów na etapie międzygminnym w Dobrym Mieście!

Dorota Kuźmicka


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5