SuperSołtysi powiatu bartoszyckiego spotkali się w starostwie

2019-04-15 13:04:24 (ost. akt: 2019-04-15 13:16:16)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Choć od ogłoszenia wyników plebiscytu "Gazety Olsztyńskiej" i "Dziennika Elbląskiego" na SuperSołtysów 2018 minęło już trochę czasu, laureaci z powiatu bartoszyckiego spotkali się w poniedziałek 15 kwietnia w starostwie powiatowym.
W spotkaniu udział wzięli laureaci trzech pierwszych miejsc w głosowaniu na SuperSołtysa Powiatu Bartoszyckiego.

Był więc zwycięzca plebiscytu Lech Hermanowicz, który jeszcze w ubiegłym roku piastował funkcję sołtysa sołectwa Stega Mała w gminie Górowo Iławeckie (później jednak zrezygnował z tej funkcji, ale głosować można było na sołtysów poprzedniej kadencji — nowa rozpoczęła się w tym roku).

Nie zabrakło również laureatów dwóch kolejnych miejsc. W sali konferencyjnej starostwa pojawili się więc Srebrny SuperSołtys Andrzej Wierzbicki z Wojciech (gm. Bartoszyce) oraz Brązowy SuperSołtys Tomasz Dudkiewicz z Bądz (gm. Górowo Iławeckie).

Cała trójka otrzymała od starosty powiatu Zbigniewa Nadolnego i wicestarosty Władysława Bogdanowicza niewielkie upominki. Starosta podkreślał m.in. znaczenie funkcji sołtysa. Wspomniał również o pomyśle organizacji co roku powiatowych dożynek.

Spotkanie było również okazją do wręczenia Lechowi Hermanowiczowi statuetki za zwycięstwo (drugie z rzędu) w plebiscycie "Gazety Olsztyńskiej" i "Dziennika Elbląskiego". Podczas marcowej gali w Olsztynie nie mógł być bowiem obecny, dlatego nagrodę odebrał dopiero teraz.

kwk


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5