Mechatronicy zdobyli uprawnienia elektryczne

2019-04-14 11:03:57(ost. akt: 2019-04-14 11:10:26)

Autor zdjęcia: archiwum ZSP nr 1 w Bartoszycach.

Siedemnastu uczniów "Mechaniaka" zdało pomyślnie egzamin i uzyskało w ten sposób kwalifikacje do pracy przy urządzeniach i instalacjach elektrycznych. Egzamin poprzedzony był specjalistycznym szkoleniem.
Piątek i sobotę (12 i 13 kwietnia) uczniowie III i IV klasy technikum mechatronicznego w Bartoszycach poświęcili na przygotowanie się do egzaminu państwowego sprawdzającego umiejętności z zakresu prac z instalacjami i urządzeniami elektrycznymi.

Szkolenie przygotowujące do egzaminu prowadzili w ZSP nr1 im. Kresowiaków inżynierowie – specjaliści i rzeczoznawcy ze Stowarzyszenia Elektryków Polskich: Sylwester Rączkiewicz oraz Krzysztof Nossek. Zajęcia trwały od godziny 8.30 do 14.30.

Po południu w sobotę odbył się egzamin przeprowadzony przez 3-osobową komisję kwalifikacyjną powołaną przez Urząd Regulacji Energetyki. Uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą i uzyskać świadectwo kwalifikacyjne, które uprawnia do pracy w przemyśle w zakresie (w zależności od wykazanej wiedzy) obsługi, konserwacji, eksploatacji, remontów, montażu urządzeń elektrycznych.

Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że zdecydowana większość naszych absolwentów wykorzystuje zdobyte uprawnienia w pracy zawodowej.

Organizatorem całego przedsięwzięcia był nauczyciel mechatroniki Zbigniew Murawski, który z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem i należy do Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Serdecznie gratuluję naszym nowym elektrykom sukcesu – zdanego egzaminu, ale także mądrości i ambicji – to z ich inicjatywy odbyło się szkolenie, to oni poświęcali swój czas na zdobycie dodatkowej wiedzy i umiejętności.

To kolejna grupa 17 uczniów, która po ukończeniu szkoły ma dodatkowe kwalifikacje uznawane w państwach Unii Europejskiej.

Zbigniew Murawski


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. CZyżby w mechaniku było aż tylu łamistrajków #2716918 | 91.196.*.* 14 kwi 2019 20:54

    Saznowny Panie łam.i. straj.ku. Nieładnie być konf...em. Jak ktoś robi prawo jazdy albo kurs spawacza to musi o tym pisać do Gońca i się chwalić. Zastanów się Pan co piszesz i solidaryzuj się z kolegami i koleżankami w walce o godność nauczycieli. Nieładnie tak postępować.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5