Wielkanocne warsztaty w szkole w Żydowie

2019-04-08 07:31:30(ost. akt: 2019-04-08 07:37:12)

Autor zdjęcia: Joanna Siwińska

Warsztaty, podczas których wykonywano pisanki i palmy wielkanocne w szkole w Żydowie przyciągnęły samych uczniów oraz ich mamy i babcie.
Święta Wielkanocne to czas wielkiej radości i wzniosłego nastroju. To również czas pięknych przygotowań i ciekawych tradycji, o których nasi uczniowie mogli się dowiedzieć podczas zorganizowanych w ramach wolontariatu przez panią dyrektor – Beatę Szymko i nauczycieli w Szkole Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie warsztatów rękodzieła.

Okazuje się, że dużo miejsca w przedświątecznych przygotowaniach poświęca się wspólnemu zdobieniu jajek i własnoręcznemu wykonywaniu palm.

Przy dobrej kawie i słodkim poczęstunku, 26 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Żydowie spotkali się przedstawiciele kilku pokoleń – babcie, mamy i najmłodsi, by w życzliwej atmosferze wykonywać pod cierpliwym okiem pani Elżbiety Kubiszewskiej prześliczne plamy.

W ramach współpracy środowiskowej zaproszono panią Urszulę Kulińską – instruktor Gminnego Domu Kultury, by udzielała wskazówek podczas zdobienia woskiem jajek oraz zaszczepiała w najmłodszych ideę wolontariatu, która przyświeca jej działalności.

Po kilku godzinach naszej pracy stoły zapełniły się palmami oraz kolorowymi i wymyślnie zdobionymi pisankami. Wytwory naszej pracy długo będą cieszyć oko.

Wspólnie spędzony czas okazał się bardzo owocny. Tradycja, współpraca, wolontariat tryumfowały i przyniosły dużo radości.

Własnoręcznie wykonane palmy i pisanki są wspaniałą pamiątką naszego przedświątecznego spotkania.

Joanna Siwińska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5