Spektakl "Don Kichote" w BDK

2019-04-01 07:51:25 (ost. akt: 2019-04-01 07:58:07)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

W sobotę, 6 kwietnia o godz. 18 na scenie Bartoszyckiego Domu Kultury wystąpią aktorzy-amatorzy grupy BEZ SPINKI z Wojciech z najnowszym spektaklem. Tym razem to "Don Kichote". Wstęp wolny.
Spektakl "Don Kichote" w wykonaniu grupy teatralnej BEZ SPINKI z Domu Kultury w Wojciechach, to szósta sztuka w dorobku wojcieszańskich aktorów-amatorów. Światowej sławy klasyka Miguela de Cervantesa, brana już wielokrotnie na warsztat kinowy i teatralny, w reżyserii Marcina Kiszluka otrzymuje nowy rys.

Tytułowy bohater nie jest tu pogromcą wiatraków, lecz obrońcą bliskich nam wszystkim ideałów życiowych.

Zwaśniony przez swoją bujną wyobraźnię z rzeczywistością biedny szlachcic, posila się złudnymi opowieściami o wspaniałych rycerzach.

Wymyka się próbującym go leczyć bliskim, wszczyna osłabiające zdrowie awantury, traktując je jako misję błędnego rycerza, spieszącego na ratunek pokrzywdzonym i biednym.

Patronką tej z góry skazanej na porażkę walki jest stworzona przez chory umysł i duszę Don Kichota piękna dama Dulcynea.

Źródło:
Bartoszycki dom Kultury


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5