Święto Wiosny w szkole w Żydowie

2019-03-30 08:30:37(ost. akt: 2019-03-30 08:32:55)

Autor zdjęcia: Joanna Siwińska

Czwartek 21 marca .2019 roku, był w naszej szkole dniem wyjątkowym. W tym dniu odbyło się uroczyste powitanie nadchodzącej wiosny zorganizowane przez samorząd uczniowski i opiekuna samorządu panią H. Bielicką.
Wiosna to czas, na który z utęsknieniem czekają wszyscy – zarówno dzieci, jak i dorośli. To czas, kiedy chowamy czapki, rękawiczki i szaliki głęboko do szuflady i przygotowujemy się na nadejście cieplejszych, przyjemniejszych dni.

21 marca w pierwszy dzień wiosny pogoda nam sprzyjała. Cała szkoła wyruszyła w kolorowy pochód wokół szkoły z przygotowanymi według własnego pomysłu kukłami - Marzannami, symbolizującymi zimę.

Kulminacyjnym punktem pochodu było wypędzenie zimy poprzez spalenie Marzanny. Zanim jednak to nastąpiło dzieci z klas młodszych zaprezentowały przygotowane wierszyki oraz piosenki o wiośnie.

Następnie wszyscy udali się na pieczone kiełbaski. Była to niespodzianka, którą zainicjowała p. dyrektor Beata Szymko. Było bardzo przyjemnie.

Joanna Siwińska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5