Lekcja oszczędzania w szkole w Żydowie

2019-03-28 09:05:21(ost. akt: 2019-03-28 09:10:20)

Autor zdjęcia: Joanna Siwińska

W ramach wieloletniej współpracy z jednym z banków, 13 marca 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie spotkali się z jego dyrektorem - panem Radosławem Wójcikiem - na zorganizowanej lekcji z zakresu przedsiębiorczości i oszczędzania.
Zaproszony przez opiekuna Szkolnej Kasy Oszczędności gość zapoznał słuchaczy z historią pieniądza oraz jego współczesną rolą w gospodarce i życiu każdego człowieka.

Przedstawił również wizję niedalekiej przyszłości, w której może nie być miejsca dla papierowej wersji pieniądza.

Dodatkowo uzmysłowił dzieciom, że pieniądze są w nieustannym obiegu pomiędzy firmami i gospodarstwami domowymi. Nie obyło się też bez pytań zadawanych przez dzieci, na które zaproszony gość chętnie i w wyczerpujący sposób odpowiadał.

Podsumowaniem spotkania było nagrodzenie uczniów biorących udział w przeprowadzonym przez opiekuna SKO – panią Annę Wolińską – konkursie na samodzielnie wykonaną skarbonkę.

Nagrody w konkursie, ufundowane przez bank, wręczył pan dyrektor, gratulując wszystkim i zachęcając do organizacji i udziału w kolejnych.

Na koniec spotkania uczniowie podziękowali dyrektorowi banku za przybycie do naszej szkoły i przeprowadzenie ciekawej lekcji oszczędzania oraz zaprosili wraz  opiekunem SKO do dalszej współpracy.

Joanna Siwińska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5