Za nami eliminacje IV Konkursu Wiedzy o Sporcie. ZOBACZ WYNIKI ORAZ ZDJĘCIA

2019-03-25 08:49:54 (ost. akt: 2019-03-25 09:31:56)

Autor zdjęcia: Sławomir Kirkuć/BOSiR

W Bartoszycach odbyły się eliminacje IV Konkursu Wiedzy o Sporcie. Tym samym poznaliśmy nazwiska czterech finalistów kategorii open, którzy 11 kwietnia spotkają się decydującej batalii.
Do decydującej rozgrywki dotarły osoby, które nie tylko brały udział w poprzednich finałach konkursu, ale też go wygrywały. Na liście laureatów znajdują się m.in. Krzysztof Kwieciński i Józef Kasjaniuk, a grono tegorocznych finalistów uzupełniają jeszcze Kamil Rynkiewicz i Arkadiusz Protokowicz.

Cała czwórka spotka się w wielkim finale 11 kwietnia. Tradycyjnie odbędzie się on w Bartoszyckim Domu Kultury, a transmisję na żywo przeprowadzi telewizja kablowa Bart-Sat. Finał poprowadzi znany komentator sportowy Marek Jóźwik, a gościem specjalnym będzie olimpijczyk Antoni Pacyński.

Podczas finału open nagrody otrzymają najlepsi uczestnicy kategorii szkół podstawowych. Tutaj najlepszym okazał się Kacper Krawczyk. Wyprzedził on Michała Kalinowskiego, Filipa Raczkowskiego, Filipa Bryla i Igora Uściniaka.

Nagrodę specjalną otrzyma czwartoklasista Nikodem Kolibowski (SP Bisztynek), któremu zabrakło jednej prawidłowej odpowiedzi, by znaleźć się w czołowej, nagradzanej piątce uczestników szkolnej kategorii.

Tradycyjnie organizatorzy konkursu przewidzieli puchary dla najliczniejszych szkół. Wśród podstawówek najwięcej uczniów wystawiła szkoła z Bisztynka, wśród gimnazjów była to "Dwójka" z Bartoszyc.

Jak zapowiedzieli organizatorzy, wszyscy uczestnicy z kategorii szkół podstawowych pojadą w czerwcu wraz z opiekunami na Piknik Olimpijski do Warszawy.
kwk

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5