Powitanie wiosny w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach

2019-03-24 16:06:28 (ost. akt: 2019-03-24 16:12:52)

Autor zdjęcia: Krystyna Sekita

Powitanie wiosny na stałe wpisuje się w kalendarz naszego przedszkola. W tym roku w budzeniu wiosny pomaga nam słońce i wróżka. W role których wcieliły się pani Ania Kondyra i Agata Szefler w inscenizacji pt. "Poszukiwanie wiosny”.
Przedstawienie jest interaktywne i dzieci odgrywają w nim istotną rolę. Pomagają słońcu i wróżce w obudzeniu wiosny.

Aby ten dzień był inny niż wszystkie w przedszkolu został ogłoszony konkurs na wiosenne nakrycie głowy. W przyniesionych tego dnia przepięknych, kolorowych i wesołych, kapeluszach, czapkach i opaskach dzieci prezentowały się podczas uroczystości.

Wszystkie przygotowane wiosenne nakrycia głowy były przepiękne, każde dziecko biorące udział w konkursie otrzymało nagrodę. Komisja konkursowa nagrodziła po trzy szczególnie wyróżniające się prace konkursowe z każdej grupy.

Wiosnę obudziły i przyprowadziły do przedszkola dzieci z grupy "Wiewiórki” w przygotowanej na tę okazję pantomimie pt. "Przebudzenie wiosny”.

Podczas uroczystości wszystkie dzieci śpiewały piosenki o wiośnie.

Jest to uroczystość, która napawa wszystkich radością, optymizmem i dobrym humorem .

Na zakończenie wiosna zaprosiła dzieci na pierwszy wiosenny i wesoły spacer aby przekazać społeczności lokalnej wesołą wiadomość, że wiosna już przyszła.

Dzień 21 marca to również Dzień Zespołu Downa, dzieci, personel przedszkola solidaryzują się w tym dniu ze wszystkimi, których dotyka ta choroba, dlatego przyszliśmy dzisiaj do przedszkola w kolorowych skarpetkach nie do pary, wyrażając łączność ze wszystkimi osobami z Zespołem Downa.

Poprzez takie akcje chcemy uwrażliwiać dzieci na szacunek wobec innych ludzi, chorych, starszych, potrzebujących.

Krystyna Sekita


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5