Przedszkolaki z Galin poznały pracę piekarzy

2019-03-23 08:08:48(ost. akt: 2019-03-23 08:10:38)

Autor zdjęcia: SP w Galinach

15 marca przedszkolaki obchodziły Dzień Piekarza i Cukiernika. Z tej okazji odwiedziły piekarnię „Romanowski” w Galinach.
W piątkowy poranek przedszkolaki z Galin udały się na wycieczkę do piekarni. Z wielkim podziwem przyglądały się pracy piekarzy. Ogromne wrażenie zrobiły na dzieciach duże rozmiary maszyn, służące do wyrobu ciast.

Poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Podczas zwiedzania piekarni, dzieci mogły zaobserwować jak powstają bułki i w jakim piecu są wypiekane.

Kolejnym etapem wycieczki, było poznanie miejsca gdzie powstają pyszne ciasta i torty. Dzieci uważnie słuchały jak pracownice opowiadały o etapach powstawania smakołyków.

Na zakończenie wycieczki, przedszkolaki otrzymały słodki poczęstunek, w formie kremowych rurek, rogalików oraz kruchych ciasteczek. Nie zabrakło również ogromnej bułki w kształcie żółwia, którą dzieci z apetytem zajadały na podwieczorek.

Przedszkolaki poznały jak ogromną rolę w życiu człowieka odgrywa pieczywo, które jest jednym z najczęściej i w największych ilościach spożywanym produktem, z grupy produktów zbożowych, dowiedziały się również jak wiele osób pracuje w piekarni i że jest to bardzo trudna praca.

Po powrocie do przedszkola dzieci miały okazję opowiedzieć, kto chciałby w przyszłości zostać piekarzem, bądź cukiernikiem oraz co najbardziej podobało im się w piekarni.

Dziękujemy pracownikom piekarni, za tak wspaniałą wycieczkę i wytłumaczenie na czym polega ich praca. Ten dzień z pewnością dostarczył dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń.

Justyna Bartkowiak


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5