Święto Bezpiecznego Przedszkolaka w przedszkolu nr 2

2019-03-16 07:49:15 (ost. akt: 2019-03-16 07:56:17)

Autor zdjęcia: Danuta Banach

Bezpieczeństwo dzieci przebywających w naszym przedszkolu jest dla nas bardzo ważne, ponieważ bezpieczne dziecko to dziecko szczęśliwe, wesołe i ufne. W związku z tym w naszej pracy podejmujemy wiele działań w temacie „Bezpieczny Przedszkolak to Ja”, podnoszących bezpieczeństwo dzieci w przedszkolu i środowisku.
Nasze przedszkole ubiega się o certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. W ramach tego realizujemy wiele programów i projektów edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa w celu kształtowania umiejętności społecznych i emocjonalnych dzieci.

W nasze działania włączamy rodziców , społeczność lokalną, instytucje działające na rzecz zapobiegania zjawisku przemocy i bezpieczeństwa dzieci.

I właśnie 14 marca 2019 r. gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli instytucji, z którymi współpracujemy, które dbają o nasze bezpieczeństwo.
Tego dnia w naszym przedszkolu odbyło się Święto Bezpiecznego Przedszkolaka, którego celem było promowanie bezpiecznego stylu życia, utrwalenie wiedzy przedszkolaków z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach i właściwego zachowania się w różnych sytuacjach.

Podczas spotkania wystąpiły dzieci z grupy „Jeżyki” w inscenizacji pt. „Leśna Szkoła Ruchu Drogowego” przygotowane pod kierunkiem nauczycielek Jolanty Dzik i Danuty Banach oraz dzieci z grupy „Pszczółki” prezentując inscenizację pt. „Z bajką bezpieczniej”, przygotowane przez nauczycielkę Krystynę Sekitę.

Podczas tej uroczystości został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Bezpieczny Przedszkolak”, w którym brali udział dzieci i rodzice.

Wręczono dyplomy i nagrody. Jesteśmy przekonani, że dzieci wyposażone w wiedzę na temat bezpieczeństwa i zdrowia będą potrafiły przewidywać i unikać zagrożeń, będą potrafiły pokonywać trudne sytuacje w przedszkolu, w domu, a następnie  w szkole.

Danuta Banach


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5