Zakochani w Bartoszycach. Rozstrzygnięcie konkursu poetycko-plastycznego

2019-03-12 15:00:54 (ost. akt: 2019-03-12 15:04:43)

Autor zdjęcia: Joanna Turuta

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Ogrodowej 1a odbyło się 7 marca 2019 r. uroczyste wręczenie nagród oraz podsumowanie Konkursu Poetycko-Plastycznego „Zakochaj się w… Bartoszycach”, zorganizowanego z okazji 687. urodzin Bartoszyc.
Konkurs był skierowany do uczniów klas IV-VIII. Zadaniem autorów było stworzenie dzieła poetyckiego lub plastycznego, którego tematem miała być miłość, stan zakochania i Bartoszyce.

Na konkurs wpłynęło 27 prac plastycznych oraz 16 wierszy ze szkół z terenu powiatu: Szkoły Podstawowej w Wiatrowcu, Szkoły Podstawowej nr 3 im. T. Kościuszki oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. R. Traugutta w Bartoszycach.

Jury, w którego składzie były Ewa Chilmanowicz, emerytowana nauczycielka plastyki oraz Monika Komorowska, nauczycielka języka polskiego, wraz z bibliotekarkami wybrały laureatów. Nie było to zadanie łatwe.

Wyniki konkursu plastycznego:
I miejsce- Julia Zaleska kl. V z SP 3 w Bartoszycach
II miejsce – Kasia Pikulińska kl. VI SP 3 w Bartoszycach
III miejsce – Małgosia Łochowska kl. V z SP 1 w Bartoszycach
Wyróżnienia:
Liwia Frączek kl. IV SP w Wiatrowcu
Patrycja Kruk kl. VI SP w Wiatrowcu
Marysia Łuszczyk kl. V SP w Wiatrowcu

Wyniki konkursu poetyckiego:
I miejsce – Magdalena Janiak kl. V SP 3 w Bartoszycach
II miejsce - Julita Warmbier kl. VI SP w Wiatrowcu
III miejsce – Maja Gudz kl. IV SP w Wiatrowcu
Wyróżnienia:
Kacper Mirakowski kl V SP 3 w Bartoszycach
Grzegorz Daliga kl. IV SP w Wiatrowcu
Dominik Warmbier kl. VI SP Wiatrowcu
Malwina Jaworska kl. VII SP Wiatrowcu
Milena Rogozińska kl. VII SP Wiatrowcu

Spotkanie z twórczością młodych artystów to niezapomniana wędrówka w świat fantazji i piękna otaczającej rzeczywistości. Wszystkie prace są wyeksponowane w bibliotece.

Dziękujemy Burmistrzowi Bartoszyc Piotrowi Petrykowskiemu za wsparcie naszej inicjatywy i przekazanie gadżetów na nagrody. Emilii Potrzuskiej, uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach, dziękujemy za oprawę artystyczną spotkania. Uczestnikom, którzy odważnie zmierzyli się z konkursowym wyzwaniem, gratulujemy fantastycznych pomysłów, jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnych.

Obecni podczas podsumowania goście mieli również okazję obejrzeć wystawę fotografii ze zbiorów Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej „Chleb nasz powszedni… Obrazki z życia w powojennych Bartoszycach". Na jednym ze zdjęć jest młoda para, która, jak mówi tytuł naszego konkursu, „Zakochała się w… Bartoszycach”.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Joanna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5