Dzień Logopedy w Integracyjnym Przedszkolu Publicznym nr 4

2019-03-10 07:11:34(ost. akt: 2019-03-10 07:16:46)

Autor zdjęcia: Dorota Kurpińska

Zajęcia logopedyczne odbyły się w przedszkolu integracyjnym w Bartoszycach. Okazją do ich zorganizowania był Europejski Dzień Logopedy.
W związku z Europejskim Dniem Logopedy, który obchodziliśmy 6 marca, we wszystkich grupach naszego przedszkola zostały przeprowadzone grupowe zajęcia logopedyczne.

Od samego rana dzieci wykonywały pod okiem logopedów rozmaite ćwiczenia buzi i języka. Słychać było śmiech i wszelkiego rodzaju ”połamania językowe”.

Celem tych zajęć było wspomaganie prawidłowego rozwoju mowy poprzez zabawy i ćwiczenia usprawniające aparat artykulacyjny oraz zabawy dźwiękonaśladowcze, fonetyczne, oddechowe i słuchowe.  

W zależności od rodzaju ćwiczeń wykorzystywane były różnego rodzaju ciekawe i kolorowe pomoce logopedyczne.

Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i wytrwałością uczestniczyły we wszystkich zajęciach, a przy tym ćwiczyły narządy mowy.

Dorota Krupińska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5