Ruszyły zgłoszenia do konkursu poetyckiego im. Leonarda Turkowskiego

2019-03-07 12:59:16 (ost. akt: 2019-03-07 13:05:00)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Stowarzyszenie Bartoszycka Grupa Literacka Barcja, Nadleśnictwo Bartoszyce, Urząd Miasta Bartoszyce, Bartoszycki Dom Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna ogłaszają Konkurs Poetycki im. Leonarda Turkowskiego „Bartoszyce 2019”.
W tym roku konkurs jest kierowany do młodzieży szkół podstawowych (klasy VI-VIII) oraz szkół średnich z terenu powiatu bartoszyckiego. Prace należy nadsyłać w języku polskim. Dla najlepszych przewidziane są nagrody książkowe i pieniężne (ich wysokość zostanie podana w późniejszym terminie).

Trzy prace w 4 egzemplarzach wydruku komputerowego lub czytelnego rękopisu, opatrzone godłem (wymyślony pseudonim, np.: Sosna, Baltazar lub Miś Uszatek itp.), należy nadsyłać na adres: Bartoszycki Dom Kultury, ul. Boh. Warszawy 11, 11-200 Bartoszyce, z dopiskiem na kopercie „Konkurs Poetycki”, z zaznaczeniem „Szkoła podstawowa” lub „Szkoła średnia”.

Do wierszy należy dołączyć zaklejoną kopertę z takim samym godłem co wiersze, zawierającą następujące dane: imię i nazwisko oraz dokładny adres autora z numerem telefonu.

Tematyka prac jest dowolna. Bartoszyce są miastem trzech kultur, więc taką wielokulturowość warto zaprezentować. Mile jednak będzie widziane, jeśli uczestnicy konkursu nadeślą dodatkowo wiersze związane z tematem pięknego krajobrazu miejskiego lub wiejskiego (las, pola, łąki, zabudowanie wiejskie zwłaszcza te zabytkowe) powiatu bartoszyckiego.

Termin nadsyłania prac upływa 30 września 2019 roku. Wyniki konkursu zostaną podane w późniejszym terminie, ustalonym przez organizatora.

Uczestnikom konkursu podajemy do wiadomości, że samo nadesłanie prac upoważnia organizatorów do wykorzystania ich dla własnych potrzeb, bez honorariów. Ponadto informujemy, że nadesłanych prac nie zwracamy.

Organizatorzy mogą unieważnić rozstrzygnięcie konkursu bez podania przyczyn.

Jednocześnie podajemy do wiadomości, że więcej o konkursie można się dowiedzieć pod numerem telefonu 514 378 552 lub 502 431 726.

Jerzy Sałata

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5