„Paczka dla zwierzaczka” w szkole w Żydowie. ZDJĘCIA

2019-03-07 09:44:15(ost. akt: 2019-03-07 09:50:35)

Autor zdjęcia: Joanna Siwińska

Społeczność naszej szkoły po raz kolejny zorganizowała w lutym akcję „Paczka dla zwierzaczka”. Już jesienią uczniowie gromadzili żołędzie i kasztany.
Po feriach zimowych ogłosiliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt. Do akcji zaangażowali się rodzice i okoliczni rolnicy. Przygotowane na karmę miejsce szybko się zapełniło. Ilość zebranego dla zwierząt pożywienia zaskoczyła wszystkich.

Finał akcji zorganizowaliśmy 20 lutego. Po raz kolejny naszą akcję wsparło Koło Łowieckie „Szarak”. Panowie myśliwi pomogli nam zapakować, zawieźć i wyłożyć karmę do paśnika dla zwierząt. Byli pod wielkim wrażeniem ilości zgromadzonych różnych warzyw, ziarna, siana, jak również samej organizacji akcji, zaangażowania dzieci, rodziców i nauczycieli.

W leśnej kotlince czekała na nas niespodzianka — przygotowane ognisko, pieczone kiełbaski, a na koniec słodkości. Mamy nadzieję, że tak jak nam smakowały kiełbaski, tak leśnym zwierzętom smakowało to, co pozostawiliśmy w paśniku.

Elżbieta Kubiszewska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5