Mimo zmiany nazwiska kary grzywny musieli opłacić

2019-03-05 16:58:38(ost. akt: 2019-03-05 17:03:06)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariusze Straży Granicznej na drogowym przejściu granicznym w Bezledach przerwali podróż 2 osobom poszukiwanym listami gończymi za nieuregulowane kary grzywny.
Wczoraj (4 marca) na drogowym przejściu granicznym w Bezledach na kierunku wjazdowym do Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwoje obywateli Rosji. 28-latek podróżował z żoną.

Okazało się, że zmienił nazwisko, ponieważ był poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości za nieopłaconą grzywnę.

W trakcie sprawdzania zatrzymanego mężczyzny, funkcjonariuszka z Placówki SG w Bezledach rozpoznała jego żonę, która wcześniej przekraczała granicę posługując się innym nazwiskiem.

Wobec 27-letniej Rosjanki prowadzono czynności weryfikacyjne w związku z zarządzeniem jej poszukiwania również za nieuregulowaną grzywnę.

Kobieta od 2016 roku nie zapłaciła kary za wcześniejszy przemyt papierosów, wyszła za mąż, przybrała nazwisko męża i myślała, że nikt już o niej nie będzie pamiętał.

Małżeństwo z Rosji uregulowało zasądzone kary grzywny i ruszyło w dalszą podróż.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz
Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5