Uczennice "Odzieżówki’’ wygrały Wojewódzką Olimpiadę Wiedzy o Obronie Cywilnej

2019-03-04 12:51:29(ost. akt: 2019-03-04 12:56:58)
Pierwsze miejsce w XXIV Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Obronie Cywilnej zdobyły uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach: Weronika Stapel i Katarzyna Kołdysz.
Finał olimpiady odbył się 1 marca 2019 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Uczestniczyli w nim reprezentanci 20 szkół ponadgimnazjalnych z województwa warmińsko-mazurskiego, które zwyciężyły w eliminacjach powiatowych.

Etap wojewódzki składał się z dwóch części. W pierwszej (pisemnej) uczniowie rozwiązywali test obejmujący 50 pytań, po którym do drugiego etapu (teoretyczno-praktycznego) przechodziło tylko 5 najlepszych zespołów. W etapie tym finaliści odpowiadali na pytania przygotowane przez przedstawicieli: Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie oraz musieli udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w specjalnie zaaranżowanych scenkach przygotowanych przez przedstawicieli Zarządu Wojewódzkiego PCK.

— Jest to jedna z najtrudniejszych olimpiad — powiedział opiekun zespołu z ZSP nr 2 w Bartoszycach Jarosław Puszko. — Obejmuje ona szczegółową tematykę z dziedzin takich jak ochrona przeciwpożarowa, przepisy ruchu drogowego, pierwsza pomoc przedmedyczna, organizacje międzynarodowe, system obronny RP, prawo humanitarne.

— Jestem bardzo zadowolony i dumny z dziewczyn. Wykazały się one ogromną wiedzą, dały z siebie maxa i tym samym odniosły ogromy sukces. Cieszę się ,że godnie reprezentowały szkołę i powiat bartoszycki — dodał Jarosław Puszko.

Głównym celem olimpiady jest popularyzowanie problematyki obrony cywilnej, przygotowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych, a także kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz propagowanie bezpieczeństwa publicznego i znajomości przepisów ruchu drogowego.

Organizatorem olimpiady był Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki — szef Obrony Cywilnej na terenie województwa, który ufundował nagrody dla najlepszych zespołów.

Serdecznie dziękujemy staroście bartoszyckiemu Zbigniewowi Nadolnemu i wicestaroście Władysławowi Bogdanowiczowi za zorganizowanie transportu do Olsztyna. Dziękujemy również Michałowi Przybylskiemu za cenne wskazówki z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz kierowcy Wojtkowi za bezpieczną podróż i kibicowanie.

ZSP2


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Brawo!! :) #2691924 | 205.201.*.* 4 mar 2019 13:46

    Mamy zdolną młodzież która promuje nasze miasto , tak trzymać dziewczyny

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5