Siatkarki Olimpu na podium ligi młodziczek. Teraz ćwierćfinały mistrzostw Polski

2019-03-04 08:54:25(ost. akt: 2019-03-04 09:03:12)

Autor zdjęcia: Archiwum drużyny

Młodziczki UKS Olimp Bartoszyce sięgnęły po brązowe medale ligi wojewódzkiej. Tym samym zapewniły sobie awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.
Drugi i decydujący o podziale medali turniej rozegrano w Elblągu. W nim, podobnie jak tydzień wcześniej, Olimp przegrał dwa spotkania, ale wygrał to jedno, gwarantujące trzecie miejsce na podium.

Decydujący okazał się ponownie mecz z MOSiR-em Giżycko. Po wcześniejszych porażkach 0:2 (-16, -12) z Mikro Ełk oraz 0:2 (-18, -14) z Truso Elbląg, bartoszycka drużyna potrzebowała wygranej w swoim ostatnim spotkaniu.

Mecz z MOSiR-em nie zaczął się jednak najlepiej. Pierwszego seta 25:19 wygrały rywalki. Potem jednak Olimp zaczął grać swoje. Zwycięstwem prowadzonej przez Sylwestra Nowokuńskiego drużyny zakończył się drugi set (25:13), jego podopieczne lepsze okazały się także w tie breaku (15:7).

— Podziekowania dla Marcina Narkowicza, który prowadził te dziewczęta w zeszłym sezonie i Grażyny Baranowskiej, która jest dobrym duchem tej drużyny i drugim trenerem — podkreślał Sylwester Nowokuński.

Mistrzem województwa zostało Truso Elbląg, wicemistrzem Mikro Ełk. Razem z Olimpem drużyny te zagrają w ćwierćfinale mistrzostw Polski.