Przedszkolaki z Galin po raz kolejny pomogli potrzebującym zwierzętom

2019-02-28 19:15:49(ost. akt: 2019-02-28 19:18:56)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

15 lutego przedszkolaki z Galin obchodziły Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji przedszkole odwiedziła przedstawicielka Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Zwierzętom i Ochrony Przyrody „Azyl” – Ewa Kozieł.
Dzieci miały okazję opowiedzieć o swoich domowych pupilach, jak się nazywają oraz jak wspólnie spędzają czas, mogli również pochwalić się swoimi kociakami przynosząc do przedszkola ich fotografie.

W przedszkolu, z okazji Międzynarodowego Dnia Kota, została zorganizowana zbiórka żywności dla bezdomnych kotów. Dzieci wraz z rodzicami przynieśli karmę, żwirek i smakołyki dla bezpańskich zwierząt, nie zabrakło również zabawek dla małych kociaków. Wszystko to zostało przekazane dla stowarzyszenia „Azyl”.

Pani Ewa w ciekawy sposób zapoznała dzieci z kocimi zwyczajami, utrwaliła także wiadomości na temat opieki i zasady pielęgnacji nad zwierzętami. Nie zabrakło również „kocich zabaw”, przy których przedszkolaki świetnie się bawiły z przedstawicielką stowarzyszenia oraz swoimi pluszowymi kociakami, które tego dnia przyniosły do przedszkola.

Dzieci za uczestnictwo w zajęciach dostały od pani Ewy Kozieł dyplomy wraz z podziękowaniem za zbiórkę żywności dla zwierząt.

Celem obchodów tego nietypowego święta kota było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, zwrócenie uwagi na pomoc bezdomnym zwierzętom, a zwłaszcza wyrabianie opiekuńczej postawy wobec zwierząt.

Justyna Bartkowiak
Foto - Szkoła


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5