Dzień Języka Ojczystego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bezledach

2019-02-28 07:51:00(ost. akt: 2019-02-28 07:55:14)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły w Bezledach

Co roku, 21 lutego, obchodzony jest w Polsce Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Pamiętaliśmy o tym święcie i uczciliśmy je w naszej szkole uroczystymi obchodami - w piątek 22 lutego 2019 roku.
Wzorem lat ubiegłych uczniowie klas I- III ubrali się w tym dniu odświętnie i od rana nie mogli się doczekać realizacji zadań przewidzianych na ten czas.

Zabawy językowe zostały poprzedzone tańcem ,,Polskie zwyczaje” w wykonaniu uczniów klasy I. Następnie uczniowie popisali się piękną recytacją wierszy znanych polskich twórców literatury dziecięcej.

Pani Joanna Borys zapoznała nas z teatrzykiem kamishibai i zaprezentowała opowieść pod tytułem ,,Monia ratuje Faraona”.

Chętni uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w aktorskim czytaniu fragmentów opowiadania. Nie zabrakło też zgadywanek dotyczących znajomości polskich utworów literackich i ich bohaterów.

Następnie zmierzyliśmy się w potyczkach językowych: rozwiązywaliśmy krzyżówki, rebusy, odgadywaliśmy kalambury i tłumaczyliśmy związki frazeologiczne.

Temat naszych zabaw był bardzo poważny, bo to nasz język ojczysty, ale zabawa okazała się wesoła i jak to z dobrą zabawą bywa - bardzo pouczająca.

Okolicznościowa gazetka, która zdobi szkolny korytarz została na kolejnych kilka dni do czytania i oglądania dla zainteresowanych uczniów i rodziców.

Renata Rynkowska- Mężyńska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5