Dzień Kota w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach

2019-02-21 07:53:47(ost. akt: 2019-02-21 08:03:34)

Autor zdjęcia: Małgorzata Kuźmowicz

18 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota. Obchodom towarzyszyła zbiórka karmy, koców dla milusińskich podopiecznych Fundacji Zwierząt Niechcianych w Bartoszycach.
Prowadzona akcja pokazała wielką ofiarność naszych wychowanków i ich rodziców. Specjalnym gościem w tym dniu była pani Emilia, na co dzień pracująca dla fundacji.

Pani Emilia opowiedziała przedszkolakom o zwyczajach kotów, sposobach opieki nad puchatymi przyjaciółmi.

Dzieci słuchały odgłosów wydawanych przez koty, uczyły się nazywać wybrane kocie rasy. Rozwiązywały zagadki o kotach. Śpiewały piosenki. Uczyły się robić "koci grzbiet". Poznawały ciekawostki z życia kotów.

Na koniec pani Emilka przedstawiła dzieciom swojego podopiecznego, pięknego kota o imieniu Koper. Koper zaprezentował się dzieciom w pełnej okazałości. Z kocią dumą puszył ogon, prężył koci grzbiet.

Spotkanie przyniosło wszystkim wiele radości. Poprzez tego typu działania dzieci uczą się empatii i szacunku dla zwierząt.

Dziękujemy pani Emilii z Fundacji Zwierząt Niechcianych w Bartoszycach za spotkanie oraz Wszystkim którzy wspomogli nasza akcję.

Małgorzata Kuźmowicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5